23 kwietnia-oficjalne rozpoczęcie sezonu rowerowego

Grupa rowerzystów przez startem

Stowarzyszenie Ja jadę – Ty pomagasz zaprasza na oficjalne rozpoczęcie oficjalne rozpoczęcie sezonu rowerowego. Już w niedzielę – 23 kwietnia o godz. 11:00. Start w Parku Pszczelnik Siemianowicach Śląskich przed halą MOSiR. Uwaga, dla pierwszych 50 osób gadżet gratis!!! Spokojnym tempem planowany jest przejazd drogami rowerowymi Siemianowic Śląskich, aby na koniec zjeść kiełbaskę z grilla. Organizatorzy, zapraszają grupy rowerowe z Siemianowic Śląskich i okolic. Im więcej, tym lepiej. Przejazd odbędzie się niezależnie od pogody, Do akcji zaroszone są również dzieci. Rozpoczęcie sezonu rowerowego wspiera grupa Rowerowe Siemianowice https://www.facebook.com/groups/134240113903243 oraz pan Janusz Krupanek.

Przy okazji warto przypomnieć o akcji “Ja jadę – Ty pomagasz” w tym roku już po raz trzeci siemianowiczanin – Tomasz Dzierga w maju wyruszy w trasę rowerową, żeby zebrać pieniądze w akcji charytatywnej. Już prawie tradycyjne wyprawa rowerowa ruszy z ul. Wróbla w Siemianowicach 18 maja. Przewidziano wiele atrakcji dla najmłodszych, wozy służb mundurowych, kawa, grill. Start piknikowania o godz. 8.00, w trasę nasz najsłynniejszy charytatywny rowerzysta ruszy o godz. 10.00.

Na stronie facebookowej stowarzyszenia “Ja jadę – Ty pomagasz” przez cały czas przygotowywania się do wyprawy uruchomiony jest bazarek na którym można nabyć wiele ciekawych i interesujących przedmiotów, dochód w całości zasila tegoroczną zbiórkę.

W tym roku Tomasz Dzierga w sezonie III “Ja jadę – Ty pomagasz”, planuje przejechać rowerem 4100 km do Grecji. Zebrane środki zostaną w połowie przekazane dla Weroniki z Siemianowic Śląskich na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji oraz dla starszego pana Mirosława z Turowów. Obecnie udało się zebrać ponad 46 tys zł, chętnych do wsparcia potrzebujących zachęcamy do wpłaty odnośnik do zrzutki https://zrzutka.pl/4vdg2j

Autor:

  • Elżbieta Nieszporek , Pełnomocnik ds. Organizacji Pozarządowych
wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska
żródło : UM Siemianowice Śląskie