Jacek Krzynówek będzie gwiazdą siemianowickiego turnieju „Piłka nożna na naszych osiedlach”

Okazją do przyjazdu reprezentanta Polski w piłce nożnej będą obchody 10-lecia piłki nożnej dzieci Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Piłka nożna na naszych osiedlach”. Imprezę swoim patronatem objął Rafał Piech Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie.

Pomysłodawcą treningów był ówczesny prezes SSM Zbigniew Lekston, który zwrócił się z prośbą o współpracę do Rudolfa Bugdoła, który w tamtych czasach był Prezesem Śląskiego Związku Piłki Nożnej (ŚL ZPN). Wizja szkolenia dzieci i młodzieży oraz przekazywania im pozytywnych – sportowych – wartości sprawiła, że ŚL ZPN objął tę imprezę patronatem. Nie bez znaczenia było oddelegowanie przez Wydział Szkolenia ŚL ZPN trenerów, którzy poprowadzili (i nadal prowadzą) zajęcia z dzieciakami.

– W treningach, które prowadzę wspólnie z Robertem Razakowskim uczestniczą zawodnicy w trzech grupach wiekowych, czyli 7-9 lat, 10-12 lat oraz grupa wiekowa od dwunastu lat wzwyż – mówi Dariusz Rzeźniczek, koordynator imprezy. – By móc trenować z razem z nami potrzebna jest jedynie zgoda rodziców lub opiekunów prawnych – dodaje.

„Piłka nożna na naszych osiedlach” na dobre zadomowiła się w Siemianowicach Śląskich. W tym roku impreza ta będzie obchodziła swój okrągły jubileusz 10-lecia. W związku z tym 31 maja br. odbędzie się turniej, który z jednej strony podkreśli istotę tego wydarzenia, zaś z drugiej strony będzie wspaniałą okazją to podsumowania tych minionych lat.

W zależności od warunków pogodowych odbędzie się on albo na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Pszczelnik albo na terenie Kompleksu Sportowego „Michał”. O szczegółach będziemy informować Państwa na bieżąco.

  • 16.15-18.15 – turniej grupy młodszej (7-9 lat) i starszej (10-12 lat) – jednocześnie na dwóch połowach boiska, pod czujnym okiem dwóch sędziów
  • 18.15-18.30 mecz: nowej grupy naborowej (6-7 lat)
  • 18.30-19.00 mecz: zaproszeni goście vs wychowankowie
  • 19.00 – rozdanie nagród.

Serdecznie zapraszamy na te sportowe wydarzenie miesiąca. Bowiem prócz zmagań sportowych, dla najmłodszych przewidziano szereg DARMOWYCH atrakcji: dmuchany plac zabaw, malowanie buziek, popcorn czy wata cukrowa.

Gościem specjalnym będzie Jacek Krzynówek. Fanom piłki nożnej nie trzeba przedstawiać tego znakomitego piłkarza, który (z kronikarskiego obowiązku) przypomnijmy, był reprezentantem Polski na dwóch mundialach (2002 r. i 2006 r.), wystąpił w 96 spotkaniach z orzełkiem na koszulce w trakcie których zdobył 15 bramek. Będzie zatem okazja do podpatrzenia zarówno techniki piłkarskiej jak i pamiątkowego zdjęcia.

Serdecznie zapraszamy.

Dzięki zaangażowaniu władz miasta oraz dyrektorów siemianowickich szkół, w okresie jesienno-zimowym, zajęcia sportowe odbywają się w halach sportowych. To pozwala na prowadzenie całorocznych treningów piłkarskich. Skuteczność prowadzonych szkoleń i treningów potwierdzają m.in. coraz większa liczba biorących w nich udział dzieci. Rosnący poziom sportowy to powód do dumy i satysfakcji zarówno organizatorów jak i uczestników zajęć.
– Z ogromną satysfakcją musimy stwierdzić, że wielu naszych wychowanków kontynuuje swoją karierę w szkółkach piłkarskich takich zespołów jak m.in.: GKS Katowice, MKS Siemianowice, UKS Jedność Siemianowice, APN Siemianowice czy KS Stadion Śląski – wylicza Dariusz Rzeźniczek. W ciągu ostatnich 10 lat przeprowadzono 3400 zajęć treningowych zarówno na boiskach jak i salach szkolnych, w który udział wzięło prawie 800 chłopców i dziewcząt mieszkających na os. Tuwim, os. Bańgów, Michałkowicach czy Węzłowcu. Obecnie trenuje 106 chłopców i 5 dziewcząt.

Biuro Prasowe

Rafał Jakoktochce

r_jakoktochce@um.siemianowice.pl

(32) 7605320

foto: Archiwum organizatora
Żródło :www.siemianowice.pl