Turniej szachowy w DK ,,Chemik”

Turniej szachowy, który odbył się w ostatnich dniach, był fascynującym wydarzeniem dla miłośników tej królewskiej gry.
Przebiegał on w duchu rywalizacji i strategii, przyciągając zawodników o różnym poziomie umiejętności.
Dom Kultury „Chemik” Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej w dniu 14.10.2023 gościł nie tylko Siemianowiczan, ale również zawodników
z całego Śląska (m.in. Jastrzębie-Zdrój, Piekary, Bytom, Imielin itp.), Małopolski oraz zawodników z federacji Ukraińskiej.
Zawodnicy rywalizowali o kategorie szachowe, bony finansowe oraz nagrody rzeczowe.
Turniej był podzielony na dwie grupy. Grupę bez ograniczeń wiekowych (tzw. OPEN) wygrała Natalia, reprezentantka klubu UKS Jastrzębie-Zdrój.
Kolejno na podium stanął Jakub z klubu KKSZ Kraków oraz trzecie miejsce zajął Siemianowiczanin Konrad.
Druga grupa dla „młodocianych” zawodników była ograniczona do lat 14. Grupę tę zwyciężył Wojtek reprezentujący KSZ HETMAN Katowice, drugie miejsce zajął Patryk ze szkółki Piekarskiego Hetmana i podium zamknął Stanisław.