Dzień Dziecka na piłkarsko

W miniony wtorek (31.05) na boisku wielofunkcyjnym przy ulicy Wł. Jagiełły 33 w os. „Węzłowiec”, odbył się turniej piłkarski z okazji Dnia Dziecka. W rozgrywkach uczestniczyły dzieci na co dzień biorące udział w bezpłatnych zajęciach prowadzonych pod egidą Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej pn. „Piłka nożna w naszych osiedlach”.

W rywalizacji wzięły udział cztery zespoły: „Bańgów”, „Michałkowice”, „Tuwim” i „Węzłowiec” – w sumie około 40 dzieci, w wieku 7-9 lat. Spotkania były rozgrywane systemem każdy z każdym.

Mecze, nad których prawidłowym przebiegiem czuwali trenerzy i jednocześnie sędziowie – Dariusz Rzeźniczek i Robert Razakowski, trwały po 16 minut i były bardzo wyrównane, a licznie zgromadzona publiczność dopingowała swoich milusińskich z boku, żywo reagując na to co dzieje się na boisku.

Po rywalizacji miała miejsce sympatyczna uroczystość wręczenia okolicznościowych złotych medali oraz słodkich upominków wszystkim uczestnikom, które ufundowała Siemianowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa. Wręczali je Wiesław Jaźwiec – przewodniczący Rady Nadzorczej SSM i przewodniczący Rady Osiedla „Węzłowiec” oraz Marek Greiner – Pełnomocnik Zarządu SSM ds. Technicznych, a także inni przedstawiciele Rady Osiedla oraz administracji.

Imprezę zorganizowała Siemianowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, Rada Osiedla „Węzłowiec” przy współpracy z osiedlową administracją oraz Domem Kultury „Chemik”.Podziękowanie za obsługę medyczną należą się paniom pielęgniarkom z Przychodni „Familia” z Bańgowa .

Patronat nad turniejem objął Prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech.

Przypomnijmy równocześnie, że impreza wpisała się w cykl wydarzeń kulturalno-sportowych z okazji 90-lecia nadania praw miejskich Siemianowicom Śląskim. A kolejne wydarzenia przed nami…

Dariusz Rzeźniczek,