Po raz kolejny, policjant z Siemianowic Śląskich – Pan Tomasz Dzierga rusza ze swoją akcją charytatywną pn. „Ja jadę – Ty pomagasz, sezon III” w ramach której przemierzając trasę rowerem zbiera fundusze na pomoc osobom potrzebującym. Po Hiszpanii, Portugalii przyszedł czas na Grecję. Trasa tegorocznego rajdu przebiegać będzie od Siemianowic Śląskich do Aten.

Uroczysty start wyprawy Pana Tomasza odbędzie się 18 maja 2023 r. przy ul. Wróbla 3. Wzorem lat ubiegłych na miejscu startu organizowany zostanie piknik z wieloma atrakcjami dla najmłodszych i nie tylko. Dla wszystkich dostępna będzie również bogata strefa gastronomiczna w tym: potrawy z grilla, kawa, wata cukrowa oraz lody. Charytatywny piknik rozpocznie się o godz. 8:00 i potrwa do czasu oficjalnego startu Pana Tomasza, który planowany jest na godzinę 10:00. W tej edycji po raz pierwszy podczas podróży Panu Tomaszowi towarzyszyć będą inni rowerzyści.

W tym miejscu zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie akcji Stowarzyszenia Pana Tomasza poprzez wpłatę dobrowolnego datku na portalu www.zrzutka.pl „Ja jadę – Ty pomagasz – sezon III”. Zachęcamy również do śledzenia profilu facebookowego akcji gdzie można brać udział w wszelakich licytacjach. Wszystkie zebrane środki pieniężne przeznaczone zostaną na pomoc osobom potrzebującym. W tym roku wsparcie otrzymają: Weronika – 10 letnia dziewczynka z Siemianowic Śląskich oraz Pan Mirosław z Turowów na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji. Na chwilę obecną udało się już zebrać ponad 46 tys. zł. Zapraszamy wszystkich do wzięcia aktywnego udziału w akcji charytatywnej, a Panu Tomaszowi dziękujemy za postawę godną naśladowania życząc szerokiej drogi.

M.G.