Siemianowicka piłkarka w reprezentacji Polski

Kinga Bieszczad stoi na boisku w treningowym stroju reprezentacji Polski

Siemianowiczanka Kinga Bieszczad, wychowanka MKS Siemianowiczanka, obecnie reprezentująca na co dzień barwy Czarnych Sosnowiec, została powołana do kadry Biało – Czerwonych w piłce nożnej do lat 19, na turniej eliminacyjny do mistrzostw Europy U-19, który w drugiej połowie października odbył się we Włoszech. Rywalkami Polek były drużyny Włoch, Norwegii i Azerbejdżanu.

Nasze reprezentantki Polski uległy Włoszkom i Norweżkom, a na zakończenie turnieju eliminacyjnego pokonały Azerbejdżan 2:0, dzięki czemu utrzymały się w Dywizji A i w lutym zagrają w kolejnej fazie eliminacji o awans do ME.

17-letnia mieszkanka Siemianowic Śląskich swoją przygodę z piłką rozpoczęła w wieku 8 lat, uczestnicząc w zajęciach organizowanych przez Siemianowicką Spółdzielnię Mieszkaniową „Piłka nożna w naszych osiedlach”, gdzie trenowała pod okiem Dariusza Rzeźniczka i Roberta Razakowskiego. We Włoszech we wszystkich trzech spotkaniach wybiegła z orzełkiem na piersi od pierwszej minuty, a w spotkaniu z Azerbejdżanem zdobyła bramkę dla Polski dającą prowadzenie 1:0.

Zródło : www.siemianowice.pl